• Zaporowy Triathlon

Zaporowy Triathlon

TRZECIA EDYCJA JEDYNEJ W REGIONIE IMPREZY TRIATHLONOWEJ! Idealne zakończenie sezonu w jakże pięknych i urokliwych zakątkach bieszczadzkiej przyrody. 

Dość chłodna woda Jeziora Myczkowskiego, pełna podjazdów, zjazdów, zakrętów i serpentyn, przebiegająca drogą z widokami na Zaporę Solińską trasa kolarska, wymagający bieg górski, strefa zmian na Zaporze Myczkowskiej oraz meta w niezwykłej bieszczadzkiej scenerii Zagrody Magija - wszystko to sprawia, że nasz triathlon jest jedyny w swoim rodzaju. Najfajniejszy! Przyjedź w Bieszczady, a nie pożałujesz wrażeń! 

MUSISZ Z NAMI BYĆ 17 WRZEŚNIA 2016! 


W ramach Zaporowego Maratonu organizowane są zawody triathlonowe o charakterze górskim na następujących dystansach: 

  • 1/4 IM (0,95 km swim, 45 km bike, 10,8 km run),
  • 1/8 IM (475 m swim, 22,5 km bike, 5,5 km run).
Start w sobotę, 17 września o godz. 12.00. 


PŁYWANIE

Czy kiedykolwiek pływałeś wpław przy zaporze? A Czy równocześnie otaczałeś się przepiękną scenerią górskich krajobrazów? Start w Zaporowym Triathlonie sprawi, że wreszcie będziesz mógł twierdząco odpowiedzieć na te pytania!
Pływać będziemy w "ciepłej o każdej porze roku" wodzie Jeziora Myczkowskiego, wejscie z korony Zapory. Start z wody. Spodziewana temperatura wody ok. 10-16°C. Głębokość jeziora do 15m. Zalecany start w piankach. 
Gwarantujemy, że sceneria otaczających akwen gór (Grodzisko, Berdo, Koziniec) oraz odpowiednia temperatura wody ;) sprawi, że ten etap na długo pozostanie w pamięci...


TRASA KOLARSKA

Trasa kolarska to urok bieszczadzkich pagórków i serpentyn oraz piękno widoków w pigułce. Trasa rozgrywana będzie na pętli o długości 22,5 km i przewyższeniu w górę (na 1 pętli) 630 m, przy otwartym ruchu drogowym. W miejscach szczególnie niebezpiecznych organizator ułatwia włączanie się do ruchu. Dozwolone rowery do jazdy na czas i kierownice triathlonowe (nie zalecamy :)), ale zdecydowanie bardziej sprawdzi się szosa z dobrymi pod górki przełożeniami.

Zawody rozgrywane są w formule bez draftingu. Jakość asfaltu na 50 % pętli trasy - bardzo dobra, 40% pętli trasy- dobra, 10% pętli trasy (na górze Jawor) - niestety zła. 

Po wyjściu z wody będziemy mogli podziwiać widoki z perspektywy drogi Myczkowce - Bóbrka wijącej się wzdłuż północnych brzegów Jeziora Myczkowskiego. Z Bóbrki podążamy w stronę Łobozewa. Po prawej stronie podziwiać będzie można największą sztuczną zaporę w Polsce o długości 664 m i maksymalnej wysokości 82 metrów. Ten betonowy monument od blisko 50 lat przegradza koryto rzeki San tworząc jezioro o powierzchni 2200 ha.
Następnie mijamy wieś Łobozew i kierujemy sie na Jawor, gdzie czeka nas długi podjazd na szczyt o tej samej nazwie i przyjemny zjazd z powrotem do Jaworu i dalej do Bóbrki. W Bóbrce jadąc w stronę Myczkowiec mijamy nieczynny kamieniołom, z którego pozyskiwano kruszywo do budowy zapory w Solinie.
TRASA BIEGOWA


Bieg ma charakter górski i krossowy, trasa wiedzie głównie leśnymi ścieżkami i polnymi drogami. 

Zawodnicy pokonujący dystans 1/4 IM (10,8 km biegu) będą musieli wspiąć się na ostry grzbiet Kozińca (520 m npm) po czym podążając leśną ścieżką w rezerwacie przyrody przez wychodnie skalne miną po prawej stronie Jezioro Myczkowskie i dotrą do nieczynnego kamieniołomu w Bóbrce (materiał tutaj pozyskiwany służył budowie obu zapór). Z kamieniołomu biegniemy w kierunku Orelca po drodze zaliczając punkt odżywczy oraz ponownie wspinając się na szczyt góry (Wierchy 476 mnp). Meta usytuowana jest w Zagrodzie Magija, gdzie odbywa się także Zaporowe Expo oraz strefa kibica. 


Zawodnicy pokonujący dystans 1/8 IM (5,5 km biegu) będą musieli wdrapać się na szczyt Michałowca (472 mnp) po czym kierują się w stronę Orelca - do strefy mety. 

"Niech błękitno-zielona odnawialna moc będzie z Wami..."

Do góry